Jacob

Jacob je zvláštní postava opředená spoustu tajemstvím. Nejspíše je to nejstarší obyvatel ostrova, jak jsme mohli vidět podle oné bájné sochy, která se čněla na širý oceán, z níž v dnešní době zbyla jen 4-prstá noha. Na ostrově žil s jedním dalším člověkem, jež jacoba nesnášel a hledal možnost jak ho zabít. Kdo ví jestli to byli bratři, stejně Kain a Ábel, padlí andělé či jen požehnaní lidé, protože jak se ukázalo jacob nestárne a nejspíše tuto schopnost dal i Richardovi Alpertovi. Podle všeho si Jacob na ostrov pozval lidi, asi proto, že nechtěl být sám.

 

Jacob je nejvyšší Druhý a předává instrukce či seznamy Richardovi, který je předává Benovi - vůdci. V posledním díle bylo řečeno, že každý vůdce Druhých je podřízen Jacobovi. Všichni na ostrově ho nazývají "on" a dle Benových slov je to bytost, která si k sobě lidi zve a ne přijímá návštěvy. Údajně s ním mluvit má možnost jen Ben (možná skrze někoho, duši, jak tomu bylo u Christiana Shepparda a Johna) jinak přebývá pod komplexem sochy.

 

Jacob postupem času navštěvuje lidi z budoucí havárie letu 815.

  • Když Kate chtěla jako malá holka ukrást butelku na svačinu, zaplatil za ní Jacob a Kate mu slíbila, že už to nikdy neudělá
  • Přemlouval Hurleyho k cestě zpátky na ostrov
  • Po náročné operaci navštívil Jacka a předal mu čokoládovou tyčinku, která jackovi z automatu nevypadla
  • Po pádu Johna o 8-mého patra byl u jeho pádu a omluvil se mu za vše
  • Byl na svatbě Jina a Sun
  • Navštívil tajemnou Ilanu v nemocnici a poprosil jí o pomoc, Ilana později opravdu na ostrov přilétá se společností Ajira a ptá se všech Co se skrývá ve stínu sochy....

Podle všeho je Jacob zabit Benem poté, co ho k tomuto činu přemlouvá Jacobův nepřítel ze začátku v těle Johna Locka... Jeho další osud je prozatím nejistý.

Vyhledávání

 

© 2009 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si web zdarma!Webnode